Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Salut caut un prof particular de chitara din Ploiesti preferabil daca poate veni la domicilu dar este OK si daca nu poate- stiti cumva unul mai decent? ( mai putin Doru Ionescu daca stiti de el nu vreau sa am de a face cu dansul )

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amintind numele meu intr-un context sugerand fapte reprobabile ma obligi sa raspund.
Povestea ta seamana mult, in ce ma priveste, cu fabula in care este o vulpe si niste struguri.Stii ca n-ai mai fost primit la meditatii din cauza absentelor neanuntate( a anunta cu o ora inainte nu avea nici un sens pentru programul meu, si stiai asta).
Lipsa ta de seriozitate de atunci este foarte asemanatoare cu lipsa de fair play de acum.Ai fi putut sa eviti numele meu, dar e mai usor sa transferam responsabilitatile greselilor noastre altora. Poate e timpul sa te maturizezi.
Doru Ionescu

| Dragonfall a răspuns (pentru anonim_4396):

Da da si banii tot i-ati luat nu conteaza ca eu am aruncat niste bani conteaza decat ca nu m-am prezentat - nici macar nu v-a pasat de ce; desi v-am explicat de fiecare data motivul in care se poate sa nu ajung neanuntat - nu ati vrut sa intelegeti daca erati intelegator imi spuneati din prima ca nu vreti sa lucram asa din prima dar tot am continuat. Evident un "neserios" ca mine nu se poate sa aiba alte dificultati cu prioritati. Oricum pentru nu a crea nici o confuzie pentru cei ce citesc - sunteti un prof excelent dar un pic cam neintelegator - singurul motiv este pentru care am scris ce am scris este pentru ca nu vreau sa am de face cu dvs cum sunt convins ca in acelasi timp nici dvs nu vreti sa aveti de a face cu mine. Nu am nici o lipsa de respect ba chiar va respect - mi-a placut timpul petrecut cu dvs dar ca marea majoritate a persoanelor cu o varsta mai venerabila refuzati sa credeti ce zic altii si credeti ca numai ce ziceti dvs este bine. In cazul acesta eu am fost nevoit sa caut o persona mai "open minded"/flexibila programului meu iar cu asta am terminat.

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

"Chiar si un prost ar trece de intelept daca ar tacea, si de priceput daca si-ar tine gura." (Proverbe.17:28)
Daca Dragonfall nu vrea sa aiba de-a face cu dvs, nu se cade ca sa-i respectati alegerea? Nu veti castiga nimic daca vreti sa va scoateti dreptatea; dar daca il veti castiga pe cel ce isi spune Dragonfall, atunci puteti spune ca ati castigat ceva. Si dupa cum este datoria parintilor sa isi castige copii -sa si-i faca prieteni-, tot asa este de datoria profesorilor sa isi castige elevii. Nu cei mai tineri fac cele mai grave greseli, ci cei mai maturi oameni.
"Asa ca, daca iti aduci darul la altar, si acolo iti aduci aminte ca fratele tau are ceva impotriva ta,
lasa-ti darul acolo inaintea altarului si du-te intai de impaca-te cu fratele tau; apoi vino de adu-ti darul." (Matei.5:23,24) Aceasta este invatatura sanatoasa: castigarea de suflete. Talentul primit de la Dumnezeu nu este de mare folos; dar castigati-l pe acest tanar si veti castiga cerul. Numai atunci ingerii din ceruri isi vor atinge impreuna cu dvs corzile lor spre slava lui Dumnezeu. "Tot asa, va spun ca este bucurie inaintea ingerilor lui Dumnezeu pentru un singur pacatos care se pocaieste."(-pentru un singur om care a fost castigat-) (Luca.15:10)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi face nici o placere sa restabilesc adevarul- dar in relatia cu tine se pare ca acest lucru devine conditie sine qua non-, nu -mi place sa discut cu detractorii mei, putini slava Domnului dar jignirile tale ar putea fi crezute de cei ce nu ma cunosc.Imi pare rau ca trebuie sa- ti reamintesc(de fapt pentru martorii "discutiei" noastre)ca nu ti-am luat nici un ban pentru orele la care ai lipsit, iar elevii mei(atat fosti cat si actuali) stiu ca acest lucru este perfect adevarat, nu iau niciodata banii pentru lectia acordata decat la sfarsitul acesteia.Sau cumva mi-ai dat banii si nu mai stiu eu, avand in vedere "venerabilitatea" mea si lipsa unei "open mind'? La felul in care fantazezi, n-ar fi de mirare.Fii sigur ca am inteles de ce nu veneai la lectii(chiar daca tu n-ai spus niciodata motivul adevarat) si crede-ma ca am regretat (si am ezitat de multe ori) sa fac asta.Dar ce fac eu este un job, iar daca intervin factori perturbatori...Asta erau lipsurile tale anuntate in ultimul moment.Crezi ca cineva renunta la o mica sursa de venit pe toane? sau un profesor renunta asa usor la un elev talentat si pe care il simpatizeaza de nebun? Posibil, daca ma gandesc ca sugerezi si ca n-as fi decent.
Sunt de parere ca s-a spus esentialul, spectacolul (cu un final de regret si tristete aduse de neantelegere)poate fi incheiat.

| Dragonfall a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ziceti dvs, oricum nu mai conteaza s-a intamplat acum cat? 3-4 ani? trecutul e trecut si intrebarea ramane valabila.

| Dragonfall a răspuns (pentru Marasiatat):

Daca gaseam prin Google nu mai intrebam straight face