| 123456FOREVER a întrebat:

Salut, ce imi puteti spune despre facultatea de științe politice din Timisoara? Cat de greu este sa intri acolo, este greu sa imi gasesc un loc de munca dupa terminarea facultății? Eu acum intru clasa a 12. a la colegiul economic al banatului montan. Pe profilul economie.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Asta de stiinte politice si aia de filosofie mi se par cele mai inutile facultati cu cele mai mici sanse de angajare in domeniu

| Doja a răspuns:

Facultatile de stiinte politice sunt facute special pentru trepadusi politici si angajati la stat. Daca vrei sa iei un indoctrinat fara un prospect real de angajare, du-te.

Daca vrei sa faci ceva util oamenilor din jur, alege altceva sau invata o meserie.