| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce pot urma după terminarea liceului, profil științe sociale (vreau ceva in mapn) sau mă pot muta la un liceu militar? Deoarece am vazut că de la științe sociale mă pot duce doar la UNAp/ANIMV. Stiu, de la orice profil ma pot duce oriunde, dar la științe sociale nu o sa mai fac materii de profil real, si o să-mi fie greuț să mă duc de exemplu la ATM/AFT...

8 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Acum peste tot tie greu indiferent de ce liceu urmezi.Decat sa stai in puf mai bine sa ai ceva care sa te impinga de la spate sa inveti.

| Verona363636 a răspuns:

Daca tu iti doresti din toata inima sa intri la o facultate cu pregatire si cu multa vointa cred ca vei intra.Am o prietena care a intrat la medicina, iar ea a studiat in liceu economie. Fă ceea ce te face fericit/ă. Dar daca nu vr sa faci pregatire iti recomand sa te duci la drept sau psihologie (sper ca te-am ajutat)❤️

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am terminat liceul la sectia uman, am invatat singur matematica de real si m-am dus la: https://www.armyacademy.ro/

| LaMiștoq a răspuns (pentru Salontanul):

La această academie doresc si eu, dar cu profilul asta... mă găndeam să fac meditații la matematică de cel putin 2 ori pe săptămână, sau sa ma mut de la acest profil. Prin "am învățat matematica singur" va referiți fara meditații?

| LaMiștoq a răspuns (pentru Salontanul):

Îmi poți spune și mie pe ce specializare ai fost/ești si alte câteva informații?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru LaMiștoq):

Da. Am luat carti de anul 2, 3 si 4 si am invatat singur acasa. Pe vremea mea era o rusine sa mergi la meditatii. Ar fi mai usor sa te muti la un profil cu matematica intensa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru LaMiștoq):

Am fost la Infanterie, comandant. Acum se spune "management" de zici ca-s civili! Am vazut un film din Afganistan nici corectia focului nu stiu s-o faca! Vai si amar! Bine ca am iesit la pensie ca faceam infarct acolo!

| LaMiștoq a răspuns (pentru Salontanul):

Ok, mulțumesc pentru răspunsuri!