| titibilica a întrebat:

Cine are alfabetul german scris de mana si mi-l poate da si mie?

5 răspunsuri:
| Nero a răspuns:

E la fel.E o singura litera noua numita "scharfer s" ß si poate fi inlocuita cu doi de "s". Pronuntia este diferita la unele grupuri de litere.

| PedoBarbie a răspuns:

Alfabeult german scris de mână e la fel cu cel românesc sau alte alfabete ce folosesc alfabetul latin(cel cu A, B...).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pag 12 si 13 >> http://books.google.ro/......ttp?/books

| Simon_Vasi_1997 a răspuns:

Din cate stiu e la fel dar unele litere se pronunta diferit big grin

| Marcela_Ciutu_1982 a răspuns:

Buna. Cauta pe google cuvantul "schreibschrift" si atunci iti apare. Este a doua poza.