Salut!
Credeti ca anul acesta ( 2011 ) mediile liceelor vor fi mai mari sau mai mici? Poate are cineva de aici niste informatii despre acest subiect. Daca raspundeti va rog sa argumentati raspunsul dumneavoastra.
Eu vreau sa intru la liceul Iulia Hasdeu la mate-info bilingv, dar a avut media 9.29, iar eu am media de admitere 9.28 si am emotii in legatura cu admiterea la acest liceu.
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| zzzzz a răspuns:

Eu consider ca mediile de admitere vor fi mai mari decat cele din 2010. Ma bazez pe faptul ca generatia care a terminat anul trecut clasa a 8-a a trecut prin 6 examene, obtinandu-se note mai mici la tezele unice de pe clasa a 7-a decat la evaluarea nationala. Elevii care au terminat anul acesta au dat doar 2 examene, fiind pe modelul celor de anul trecut. Asadar, anul acesta, elevii au avut posibilitatea sa obtina note mai mari la examene.
p.s. E doar parerea mea.

1 răspuns:
| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa-ti faci grijihappy mediile anul acesta vor mai scadea din cauza examenelor sunt putini care au lat note mai mari. Cu cat medile candidatilor sunt mai mici cu atat ai sanse mai multe sa intri daca tu ai medie mai mare. Dupa parerea mea 9.28 este o medie buna (eu am tot atata si nu=mi fac griji) gandeste-te la cei care au 8 si ceva 7 sau mai mici. Ai sanse de 90% sa intri asa zic eu,
Bafta!