| Legos a întrebat:

Credeti ca din Ianuarie sau semestrul 2 o sa ne intoarcem la scoala fizic? Si daca da, cu tot cu restrictii?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se stie sigur, dar am citit ce spunea un secretar de stat din MEC, respectiv ca probabil se va relua prezenta fizica in scoli dupa vacanta de iarna.
Posibil ca reluarea sa nu se faca in toate localitatile, respectiv sa nu se raia in localitatile care vor fi atunci in carantina. In orice caz vei afla pana atunci cum se va proceda.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred.

| gabicoo a răspuns:

Nu se știe nimic sigur! Teoretic școala reîncepe pe 11 ianuarie 2021 în format fizic. Cursurile sunt suspendate până pe 23 decembrie 2020 când începe vacanța de iarnă!
Cei de la minister nu au transmis nimic oficial. Există o singură declarație a unui secretar de stat care dă de înțeles că școlile vor fi reluate în format fizic pe 11 ianuarie 2021, reluare condiționată de evoluția pandemiei.
Pe "zvon" circulă mai multe variante:
1- că se vor relua cursurile doar la grădinițe și ciclul primar.
2- că doar elevii de liceu vor rămâne în on-line.
3- că se va descentraliza decizia și fiecare școală va hotărî în ce scenariu vor fi reluate cursurile.
4- că vom rămâne în online până la finalul sem. I.
Trăim în România!

| iuliaOK a răspuns:

Cică începem pe 11 ianuarie. Dar eu cred ca o sa crească iar număru de bolânzi cu sărbătorile astea. Și oricum începeam tot cu restricții și mergeam tot pe grupe.

| CorleoneBaiat a răspuns:

Eu zic ca nu