| ionut75 a întrebat:

Credeti ca e greu sa obtii un 5 la mate in bac?

Răspuns Câştigător
| Romeo44 a răspuns:

Poti lua 5 daca inveti tipurile de exercitii din clasa a 9a si a 10a + de la subiectele 2 si 3 a-urile+ unele b-uri...
100% pica matrici sau determinati.
50% sa pice lege de compozitie - 50% sa pice polinom
la sub 3 pica 100% functie sa o derivezi si monotonie/asimptote
si o integrala...
Per total sunt cateva tipuri de exercitii care se repeta. Daca le inveti o sa iti fie usor sa iei si 6-7 happy
Ai 1 tabel pentru derivate, 1 tabel pentru integrale. Sa faci un tabel de monotonie. O inmultire de matrici si sa calculezi un determinant...Iar la prima parte cred ca pica radicali/logaritmi/puteri (ceva sa ajugi la o ecuatie de grad 2 si sa gasesti niste radacini cu delta)...
Doar din astea ai lua 5-6... poate chiar mai mult. Depinde de subiecte si daca intelegi ce iti cer...

5 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Nu,eu am reusit si eram un chiulangiu, desenam la orele de mate si am fost si la profil m1. putina meditatie ajuta, dar poti si fara, trebuie doar sa vrei.

| DanielPH a răspuns:

Este simplu.
Ai 10 puncte din oficiu.
La subiectul I scoti macar 20 puncte, din primele 4 exercitii, care sunt mai simple.
La subiectul 2, ai matrice sau sistem la ex 1, iei macar 15 puncte, plus a) de la exercitiul 2, care este usor, si ai 5. Mai faci pe la subiectul 3 macar primele puncte si tot scoti de un 5. Dar trage pentru mai mult, ca nu-i greu!
Noroc si spor la invatat!
Succes!

| gothicbat a răspuns:

Nu, nu e greu deloc, trebuie să fii ultimul prost să nu iei nici măcar cinciul.

| AlexPatriciu a răspuns:

Eu am luat 5, 15 cum?
Nu am predat foaia goală in nici un caz.
Orice ar fi nu lași nici măcar un Exercițiu fără sa scrii nimic. dacă nu ști scrii orice absolut orice formule aiurea orice

| AlexPatriciu a răspuns:

Dar trebuie sa și înveți puțin sa stii câte ceva. nici așa bâta nu merge