| Papito99 a întrebat:

Cum as putea sa mă organizez pentru 2 restante? Ambele sunt la mecanica și sunt prin iulie, după 13. Cum sa fac sa învăț mai eficient și mai rapid? M-am gândit o zi la mecanica 1, o zi mecanica 2, învățat în fiecare zi. Vreun sfat?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| JustForFewSeconds a răspuns:

Ai terminat primul an, asa-i? Eu zic sa incepi cu materia care ti se pare mai grea si mai multa. Sa subliniezi chestiile importante sau chiar sa le colorezi pentru a le evidentia si a te "agata" de ele atunci cand repeti (o sa iti aduci mai usor aminte). Termini cu materia mai grea, sa o stii bine, dupa te apuci de cealalta. Acorda-ti jumatate de zi (intr-una din zile) pentru a repeta materia grea in timp ce o inveti pe cealalta. Dar fiind amandoua la mecanica, poate notiunile sunt asemanatoare ai poti baga totul la comun - asa nici nu le incurci. Spor la invatat! Mai ai timp berechet!

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai asta e organizare, sa inveti o zi pentru o restanta? Poti sa te apuci de acum, inveti ca lumea si in ziua dinaintea examenului doar repeti.