| 12902871 a întrebat:

Cum as putea sa invat mai eficient si rapid pentru examenul de a8a?

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Buna.
Incearca sa inveti lectiile logic nu mot a mot.
Poti incerca sa citesti lectiile de mai multe ori si dupa aceea pe o foaie sa scrii tot ce ai retinut (ar fi o metoda sa vezi cu ce informatii ai ramas dupa ce ai citit lectia/lectiile de mai multe ori).
Poti incerca sa folosesti pixuri colorate, creioane colorate, marker de diferite culori.
Poti incerca sa faci scheme in functie de ce lectii ai.
Poti citi lectiile cu voce tare.
Depinde acum ce tip de memorie ai: vizuala/auditiva/practica.