| DarkShaodw1 a întrebat:

Vineri am test la istoria muzicii(sunt la un liceu de muzica) si eu abia acum m-am trezit sa invat. Si avem o gramaaada. Aveti vreun sfat pentru a putea invata si retine mai rapid si eficient? Plz, o parere, ceva! Dau funda +vot la fiecare:* Heelp

Răspuns Câştigător
| Saya a răspuns:

Salut...eu cand am test la istorie si am multi ani de invatat fac asa: scot pe o foaie separat anii care sunt mai importanti si ce anume s-a intamplat in acel an, incerc sa fac o schema a lectiei asa. Dupa ce o invat bine de tot mai citesc ce mi-a predat profa in caiet si din manual pentru a stii cateva idei in plus in cazul in care da intrebari mai complicatetongue

Bafta!

6 răspunsuri:
| ASimpleUser a răspuns:

Cel mai bun sfat este sa copii iti faci fituici din timp la ceea ce crezi ca nu poti retine si la restul inveti adica inveti cat poti si la restul copii

fundita please!

Răspuns utilizator avertizat
| Daniela89 a răspuns:

Eu as iesi de pe net, as lua cartea si as incepe sa invat...sincer,nu ai cum sa inveti stand pe netwinking

| MaryusCobra a răspuns:

Pai depinde din ce dai! Dar de obicei iti inveti de la fiecare definitie notiunile de baza! Citesti textul sau despre ce trebuie si ce trebuie sa inveti si iti extragi notiunile de baza! Daca te-am ajutat astept funda! happy

| Biencuta_5593 a răspuns:

Pastile pentru tinere de minte(Memo Plus) La mine a functionat la tezebig grin.>big grin

| lyke a răspuns:

Poti incerca sa inveti dimineata eu asa fac retin mai bine si citeste odar ce e important de ex anul modul cine au fost primi care au cantat etc...