| re1111 a întrebat:

Curand incepe scoala...vine examenul de clasa a 8-a. Cum sa invat eficient si rapid? Am si o iubita... cum sa fac sa nu amestec dragostea cu scoala?

Răspuns Câştigător
| jaqen a răspuns:

Te ajuta foarte mult sa iti iei culegeri cu teste (de tipul subiectelor de la examen) si sa lucrezi de acolo. Probabil iti vor recomanda profesorii tai aceste culegeri. Cu cat lucrezi mai mult, cu atat vei fi mai bine pregatit la examen.
De ce vrei sa inveti rapid? Apuca-te din timp sa lucrezi organizat (stabileste-ti de la inceput cat sa lucrezi pe zi/saptamana), fii atent la ore, fa-ti temele. In felul asta o sa fii mult mai relaxat si sigur pe tine, si o sa ai timp si pentru altele happy

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Lasa gagica, ca esti mic. pune scoala inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care examen, că sunt mai multe happy Dacă te referi la evaluare națională, îți cumperi o culegere și lucrezi mult individual. Dacă stai la nivel de clasă, nu faci mare lucru.

| Aryenn a răspuns:

E mai dificil... Incearca sa iti faci timp in week-end pentru ea. Daca te iubeste cu adevarat si tine la tine, iubita ta va intelege, sunt sigura. Examenul acesta e important, asa ca iti sugerez sa inveti si sa nu lasi aceasta dragoste sa te influenteze. Invata zi de zi si fa-ti temele, fa-ti un program si organizeaza-ti timpul, si vei vedea ca ai timp si pentru prietena ta. Pentru a invata eficient si rapid te sfatuiesc sa fii atent si in clasa, atunci cand iti preda profesorul. E important sa intelegi din clasa lectia, iar acasa iti vei putea rezolva imediat temele.

| Amarfei_Alex_1999 a răspuns:

Nu te panica, calmeaza-te nu trebuie sa inveti eficent si rapid trebuie doar sa fi la ore atent, calm, eu am trecut cu bine peste examena fara meditati doar am fost atent la ore din sem al 2-lea pana la examene