| DantieR a întrebat:

Salut, daca ai avut o restanta in anul 1 de facultate, dar o iei in toamna, mai ai dreptul la bursa de merit daca iti iese media mare? Mersi!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Criteriile de acordare a burselor şi a altor forme de sprijin material pentru studenţii şi cursanţii din învăţământul superior de stat, învăţământ cu frecvenţă, aprobate prin Ordinul MEN nr. 3392/2017, cu md. si compl. ulterioare, nu prevad asemenea detalii privind bursa de merit ci lasa aceasta la latitudinea institutiilor de invatamnat superior, fiecare are un regulament propriu de burse.
Asa fiind va trebui sa te interesezi la facultatea ta, posibil sa fie acest regulament si pe site-ul oficial al facultatii/universitatii din care face parte facultatea.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu stiam ca pentru a primi bursa e nevoie ca in anul precedent sa fi fost integralist/a. Poate ma insel si depinde de facultate.Cel mai bine e sa verifici pe siteul acesteia sau sa intrebi la secretariat.