| Andrei50243 a întrebat:

Salut, daca am ramas neincheiat la o materie iar in semestrul 2 raman repetent din cauza acelei materii la care am ramas neincheiat, ce se intampla? Ma pot transfera la profesionala, eu fiind la liceu?
Dau funda

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar daca ramai corigent la o materie vei sustine examenul de corigenta si doar daca nu obtii media 5 la acest examen vei ramane repetent.
Media neincheiata la o materie pe sem.I se va incheia in primele 4 saptamani ale sem.II, asa ca nu ramai cu media neincheiata la sfarsitul anului.
Te poti transfera la alta scoala doar daca nu ramai repetent.