| Angelo1901991 a întrebat:

daca am terminat liceul militar si dupa vreau sa dau in Armata Statelor Unite ale American, pot face acest lucru?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa dai cu conditiile: platesti scolarizarea la colegiu (liceu) militar, obtii cetatenia americana (dup ani de zile) si apoi (Daca nu esti prea batran. Nu stiu care-i varsta maxima la ei! La noi este 30 de ani.) dai la acdemia lor sau te inscrii ca simplu soldat si urci treptele militare din interior.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! asa ceva nu-i posibil!
Ca sa intrii in Armata Statelor Unite trebuie sa fii cetatean american iar pentru acest lucru trebuei sa emigrezi si sa astepti 10 ani, ca sa primesti cetatenie americana.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți să dai în. Nu poți face să dai în.

| Legion7X a răspuns:

Da poți, dar mai întâi pleacă în sua și fii cetațean amerian. De aici din Românica, nu te pune nimeni soldat în SUA. avem și noi, nevoie de soldații noștri. Dacă s-ar face toți soldați din România în SUA, Tara noastră n-ar mai avea soldați, la câti sunt adepți SUA laughing

| al0o0o0 a răspuns:

Poti,dar doar daca esti dispus sa te muti acolo si sa locuiesti acolo timp de 10 ani pentru a-ti optine cetatenia americana.Atfel,din pacate, nu poti.

| FlorentinaM20 a răspuns:

Nu ai nici cea mai mică șansa.Și îți mai zic ceva doar cu un liceu nu se face primăvara in America.