| Fiona35 a întrebat:

Salut, daca dau la filologie cate limbi straine fac ( depinde de ce) la ce profil de filo nu fac franceza link: http://www.admitereliceu.ro/institutie/colegiul-national -doamna-stanca-satu-mare

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

La filologie faci limba latina si doua limbi straine.Din link-ul dat -este vorba despre Colegiul National "Doamna Stanca" trebuie sa te interesezi daca la Filologie si la Stiinte Sociale-care nu sunt biling franceza-ce limbi straine se fac. Unele licee au combinata limba engleza cu franceza-de obicei este aceasta situatie-altele combina cu alte limbi-exemplu-germana.