| Fiona35 a întrebat:

Salut, daca dau la filologie cate limbi straine fac ( depinde de ce) la ce profil de filo nu fac franceza link: http://www.admitereliceu.ro/institutie/colegiul-national -doamna-stanca-satu-mare DETALII

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci 3 limbi, engleza, latina si franceza. Posibil si o a patra limba, daca este profesor de germana, rusa, etc...si voi ca, clasa alegeti optional la acea materie. Daca vei fi filologie intensiv engleza, vei avea mai multe ore de engleza, in caz contrar intensiv franceza, mai multe de franceza:-)