| Similion a întrebat:

Daca luam vacanta pe 19 Decembrie cam cand ar trebuie sa am toate notele la toate materiile? Întreb pentru ca as vrea sa nu merg in ultima saptamana sunt clasa a6a (va rog nu dati hate). Credeti ca sunt sanse sa am toate notele in penultima săpt? Multumesc!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți. Tu îți dai singur hate, când nu respecți regulanentul școlar, care spune sp fii prezent la ore, conform cu programa școlară. nu când vor mușchii tăi.

| ywar a răspuns:

Mi-as dori sa luati odata vacanta, poate nu va mai duc iubitii vostri parinti cu masina la scoala! Asa se va mai putea circula in Bucuresti! Si asa nu invatati nimic, propun ca atunci cand va veni zapada (cca. 1cm strat de zapada) voi sa stati acasa, "in baza la motivu'" ca nu puteti merge prin zapada. Asa ca tu nu te stresa cu notele. La o adica ii duci lu'tanti profesoara un cadou de sarbatori si iti baga o nota buna in catalog ca sa treaca clasa baiatu'!

| SacuiuRobert926 a răspuns:

Pai poti sa ai note in penultima saptamana pentru ca profesorii trebuie atunci sa incheie mediile si daca nu ai note, te asculta sau dati test, vorbeste si intreaba pe doamna diriginte: cate note am la toate materiile? Inainte de penultima daptamana sua in prima zi din penultima saptamana.Si intreaba si profesorilor cate note trebuie sa ai sa poata incheia media si cate note ai.
De obicei profesorii pot incheia media cu notele asa:
La romana si mate teza e obligatorie
Pai daca la materia respectiva ai o ora pe saptamana atunci trebuie 2 note(minim)
2 ore pe saptamana atunci trebuie 3 note(minim)
3 ore pe saptamana atunci trebuie 3-4 note(minim)
4 ore pe saptamana atunci trebuie 4 note(minim)
5 ore pe saptamana atunci trebuie 5 note(minim). Pana in penultima saptamana daca nu esti genul de elev care sa tot chiuleasca atunci dai tezele cand trebuie, la noi la liceu se da pana pe 1 Decembrie(scuze ca pica Duminica dar ma grabesc).