| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 5 a si am o problema nelamurita. Deci. in penultima saptamana de scoala ce se face?( adica cea care vine ), ma refer ..ne mai poate asculta sau chestii de genul? Pentru ca stiu ca mai dam 1 - 2 teste ( mate si franceza crying ) dar ne-a spus profa de mate ca daca ne indreptam notele ( toata clasa ), nu a precizat un obiect anume in ultima saptamana face probleme simple cu "anecdote" ( nu stiu ce sunt alea, daca ati putea sa-mi explicati ar fi grozav ), dar daca nu, ne chinuie pe toti si ne face ultima saptamana sa mancam jar pe paine si ne strica grav mediile cu niste probleme grele. Ar putea sa faca asta-n ultima saptamana? Si in penultima saptamana ne mai poate asculta? Adica ma refer la matematica sa ne mai scoata la tabla. sad

6 răspunsuri:
| deliamaria13 a răspuns:

Daaa o sa va asculte daca nu v'a incheiat mediile. si pe noi ne asculta si in ultima sapt ne incheie mediile

| FastAndFurious a răspuns:

In ultima saptamana nu va mai asculta.
In penultima se poate, mai ales pe cei care vor sa-si corecteze mediile sau care nu au note destule. Oricum orele or sa fie mai lejere, la asta se referea cand a spus de anecdote ( jocurele, probleme distractive).
Nu mai sare nimeni pe voi acum.

| Victorita15 a răspuns:

Salut. De obicei, ultimele saptamini inainte de vacanta sunt saptaminile,, testelor''. De obicei, in aceste saptamini profesorii dau teste pe neasteptate elevilor, fara ca sa ii preintimpine. Da, e posibil sa va mai scoata la tabla sau sa va asculte, sa va controleze temele etc. Iar in legatura cu profesoara de franceza, cred ca a glumit si nu e in stare sa faca asa ceva, cai nici profesorilor nu le este placut cind pun note rele. A spus asta ca sa va sperie putin si sa invatati mai mult. Paahappy

| Pufulete8682 a răspuns:

Totul este posibil pana la incheierea mediilor

| Nicoleta_D_Andreea_1998 a răspuns:

Da, e ce`a mai grea saptamana, e cu note, teste I don't want to see.

| Radu_Georgiana_2000 a răspuns:

Da este foarte posibil sa va asculte, eu zic sa iti cauti mai multa teorie la matematica pe net si sa faci exerxitii in caz de orice, tot pe tine te ajuta! Cat despre franceza, te sfatuiesc sa nu o lasi pe ultimul loc, iti poate da oricand un test! Bafta! Sper ca te-am putut ajuta!