| florentyn3 a întrebat:

Salut, daca ma inscriu la Universitatea Transilvania Brasov pe Kinetoterapie si Motricitate Speciala, pe langa examenul de anatomie ce inseamna 80% din media de admitere, oare mai dau si proba fizica ca cei de la Educatie Fizica si Sport?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Tian44 a răspuns:

Nu prea are legatura una cu alta. dar cauta asta pe site-ul lor.

| florentyn3 explică (pentru Tian44):

Nu specifica nimic, doar la cea de educatie fizica se spune de proba sportivă, unde se ia in calcul 70% ca nota pentru admitere, restul 30% media de Bac.

| Tian44 a răspuns (pentru florentyn3):

Probabil ca nu e proba sportiva.