| david1234kerti a întrebat:

Daca media iesi 8.50, se rotunjeste la 9, sau ramane asa?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,daca e medie la materie da, daca e generala nu.

| Adele29 a răspuns:

Nu se rotunjeste daca e medie finala.doar daca e la o materie se rotunjeste

| david1234kerti explică (pentru Adele29):

Pai da, la o materie, nu la media generala, de ex la mate imi iese 6.50, se rotunjeste, nu?

| MotanuXzX a răspuns:

Daca esti in clasele gimnaziale nota ti se va rotunji la noua, insa la liceu nota ramine la fel, iar daca e media finala nu se rotunjeste.

| suntserios a răspuns (pentru MotanuXzX):

De cand exista sisteme de notare diferite pentru gimanziu si liceu? de ce vb prostii?

| MotanuXzX a răspuns (pentru suntserios):

La scoala la mine cind esti la gimnaziu nota ti se rotunjeste la 9- daca ai de la 8, 5 pina la 9, 4, insa daca esti la liceu :daca ai nota 8, 94 asa si ramine.Se pare ca la voi e altfel de sistem de notare.

| bulincik159 a răspuns:

Depinde de profesor,,, in general ar trebui sa se rotungeasca dar profesorul decide daca sati puna 9 sau sa-ti lase 8

| supersanzy a răspuns:

Dacă e medie semestrială, da, se rotunjeşte, însa dacă e medie totală, rămâne 8.50