| Badita_Daniel_1998_pf4j a întrebat:

Daca mi-a scazut nota la purtare(nota 8) pe clasa a 11 a din cauza absentelor, ma afecteaza undeva dupa terminarea liceului daca nu ma angajez nicaieri la stat?
Se vede undeva in diploma sau in vreun act?

3 răspunsuri:
| eckblume a răspuns:

Se va vedea pe foaia matricola. Daca vrei sa lucrezi in politie mi se pare ca e o problema. Acolo trebuie sa ai minim 9 la purtare.
Nu, nu cred ca va fi un obstacol pentru agajarea la stat sau privat. Nu iti cere angajatorul foaia matricola pentru post, iar in CV nu mentionezi ce note ai avut.

| ioan452 a răspuns:

Nu te afectează cu nimic la angajare, doar dacă vrei sa lucrezi in poliție / Jandarmerie. Doar acolo se va vedea. In alte domenii nu contează.

| movi a răspuns:

Nu te afecteaza.