| Alin551 a întrebat:

Salut, daca nu am media încheiată la o materie pe ambele semestre tot trec clasa? Stiti ca este legea aia cu care sa trecem toți dar sunt nedumerit la chestia asta ca o profesoara nu a vrut sa mi le închidă pe ambele semestre

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Profesoara poate sa te inchida la sfarsit de semestru, simplu: iti da nota despre activitatea ta, dupa aprecierea sa. E dreptul si obligatia ei.
Daca te apreciaza de corigent, atunci poti reveni la toamna pentru examinare.
Daca ai 3 materii la care ramai corigent, atunci repeti anul.

| RKBlue a răspuns:

Nu are voie sa nu ti le inchida decat daca esti corigent.

| andreea567890123 a răspuns:

Wtf? Cauta pe net, poti sa rămâi repetent, eu asa stiam