| Rachi a întrebat:

Ce se intampla daca am destule note la o materie si profesorul/profesoara respectiva nu vrea sa imi inchida media? (nu am nici o absenta si nici nu am media la materie sub 5)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista sa nu vrea. profesorul este OBLIGAT sa incheie media, daca ai numarul de note minim prevazut pentru materia respectiva.
Daca nu p face poti reclama la conducerea scolii si chiar la Inspectoratul Scolar Judetean.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știi sigur că ai note? Dacă da, atunci doar te tachinează, probabil ai supărat-o cu ceva. În caz de nevoie (desi, sincer, nu cred că va fi necesar), poți vorbi cu diriginta și va rezolva ea. Nu trebuie să ajungi la director sau la Inspectorat, Doamne ferește! ))
Se rezolvă, îți faci griji degeaba.