| Crisyy a întrebat:

Daca urmezi o scoala postlicealea de asistent medical generalist acreditata, pe care o poti face fara bac..la terminarea celor 3 ani poti profesa fara bac? Multumesc

3 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Buna! nu, nu poti! la inscriere ti se va da sa semnezi o adeverinta prin care tu te angajezi ca, in timp de 3 ani pana termini postliceala, iti vei lua bacul!
daca nu il iei, nu vei putea sa-ti dai licenta! si fara licenta scoala nu valoreaza nimic!
asa ca mare grija, sa nu pierzi 3 ani, bani si sa nu ai voie sa profesezi cand termini, din cauza bacului!
succes!

| MrAnderson a răspuns:

Scoala o poti incepe si fara BAC, dar cu conditia ca in timpul anilor de studiu, sa iei si BAC-ul. Altfel, cred ca nici nu ti se permite sa absolvesti, darmite sa profesezi... happy

| Calin_Nicol_1976 a răspuns:

Nu,nu poti!