| anonim_4396 a întrebat:

Salut, dati-mi va rog niste probleme la fizica clasa 6-a(sa fie cu viteza).

3 răspunsuri:
| greatLOL a răspuns:

Si eu sunt in clasa a 6-a.Te pregatesti pentru test, NU? Daca da, iti poti cumpara culegere de fizica clasele 5-8 la pretul de 27.5 lei.Culoarea ei este verde, eu mi-am pierdut-o si nu mai stiu exact editura si autorii.Bye

| andreeateiubeste1992 a răspuns:

Salut,as vrea sa-i rasp lui crystybz2012 vezi tu problemele sunt destul de grele una la mana scriitorul este rodica luca edit.gymnasium nu o recomand nimanui...

| abcdef2901 a răspuns:

Doi ciclisti se misca unul spre celalalt fiecare avand viteza 15 km pe h cand distanta dintre ei este de 30 km, o musca de pe ghidonul primei biciclete pleaca in zbor spre celalalt ciclis cu viteza de 20 km pe h. cand ajunge la acesta se intoarce si executa aceasta miscare pana la intalnirea ciclistilor.care este distanta parcursa de musca?