| Flacără0000 a întrebat:

De ce s-au schimbat tunetele si fulgerele de ceva vreme?
Inainte prin 2013-2014 nu erau asa de puternice, din 2018 pana acum sunt foarte puternice si se aud foare tare tunetele, iar fulgerul este foarte aproape de pamant.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oho! Stai linistit! Cand eram copil (anii '60-'70) erau ploi puternice si fulgere si tunete de credeai ca se crapa cerul. Esti tanar si n-ai cunoscuit alte vremuri. Dea aia ti se par asa puternice.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de zona unde stai. Eu stau în zonă de câmpie iar aici tunetele sunt la fel de când mă știu. La fel și fulgerele.