| anonim_4396 a întrebat:

De la facultatea de limbi straine, excluzand profesia de profesor si translator, ce mai poti iesi?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Traducator de conferinta, sa lucrezi cu diverse edituri tot pentru traduceri, sa traduci poezii, in turism, ghid turistic prin muzee.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Jurnalist, reporter daca esti la limba romana sau engleza. Traducător de filme, copy-writter sau interpret in cinematografie. Si nu in ultimul rand, politician. Oricine se pricepe la asta. laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Profesor de limba romana!