| Ciurika a întrebat:

Salut! Este adevarat faptul ca la bac Eminescu are sanse mai mari sa pice la profilul Real decat la Uman? Am auzit mult lume care spunea "Eminescu? Nu pica la filo, nu te chinui sa-l inveti!" Este adevarat?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult probabil.
Când am dat eu Bacul, acum 8 ani, a picat "Floare albastră" la subiectul 3.

| DexOnline a răspuns:

Românisme ca de obicei, de ce nu ma mir... Toti le știu pe toate, ce pica, de ce, cand... Bai, ce nu înțelegeți ca subiectele se extrag aleatoriu? Nu știe nimeni ce pica, lăsați speculațiile