| Nikolaus a întrebat:

Eu am 15 ani si vreau sa devin neurochirurg. Eu am vrea sa lucrezin Germania pentru ca acum invat germana. Eu am o nedumerire la care nimeni nu mi-a răspuns concret. Daca fac facultatea si ajung la rezidențiat si ma duc in Germania, de unde o sa știu eu toți termenii medicali in germana? Cum o sa ii invat? Sunt cu miile, ii învăț la facultate in paralel cu romana sau cum?

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Nu poti sa lucrezi in domeniu fara un examen de limba din ce stiam eu.

Dar tu mai ai inca 15 ani de invatat sad