| AndreiB147 a întrebat:

Buna happy!
M-am hotarat, vreau sa dau la facultatea de medicina, cel mai probabil la Cluj.Momentan sunt clasa a 10-a, si am inceput deja sa ma pregatesc bine la chimie si biologie, incerc sa invat cat mai bine la amandoua.Dar exista si o mica problema, eu sunt la un liceu cu predare in limba germana. La chimie nu este o problema, deoarece termenii de baza sunt in multe situatii apropiati de cei in lb.romana, iar reactiile sunt la fel.In schimb la biologie, termenii sunt complet diferiti.Intrebarea mea este, trebuie sa fac rost de manuale in limba romana si sa incerc sa invat in paralel in ambele limbi inca de acum, sau pot sa mai astept pana incep cu biologia de clasa a 11-a?

1 răspuns:
| ForYouBaby a răspuns:

Daca vrei sa te pregatesti foarte bine si esti 100% sigura ca vrei sa mergi la medicina atunci poti sa faci rost de manuale ca sa te pregatesti pe timpul vacantei de vara happy nimic nu strica happy asa ca nu are sens sa astepti pana anul viitor daca studiezi in vacanta o sa fi mult mai pegatita si anul viitor o sa fixezi mult mai bine amanuntele ce trebuie sa le sti happy