| SmallBrain a întrebat:

Eu am intrat la un liceu pe profil real, specializare:stiinte ale naturii.As vrea sa stiu daca o sa dau teza la doua sau una dintre(biologie,chimie, fizica).

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Tocmai ce am terminat acest profil. Iti spun eu cu siguranta ca vei da teza la alegere, 2 din 3 dintre biologie, chimie si fizica. Pe langa astea, vei mai da la romana si matematica. BAC-ul il vei de doar la una la alegere dintre cele 3.

| SmallBrain explică (pentru AFR81):

Multumesc,eu speram ca teza sa fie ca si BAC-ul, doar o materie din cele 3.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La "Ştiinţe ale Naturii" dai următoarele teze :
"* Teza la Limba si literatura romana
* Teza la Matematica
* Teza la Fizica/ Chimie/ Biologie (la alegere)
* Teza la Fizica/ Chimie/ Biologie (la alegere, alta disciplina decat cea aleasa anterior)" - SURSA :
http://www.isjbn.ro/upimg/MEN%2062281-11102013%20Discipline%20TEZE.PDF

Toate cele bune!

| SmallBrain explică (pentru bursuc001):

Sigur o sa aleg biologia si chimia.Multumescbig grin

| bursuc001 a răspuns (pentru SmallBrain):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă!