Întrebare recomandată | AlexandruHS a întrebat:

Examenele Cambridge si IELTS se pot da si dupa terminarea liceului(adica chiar daca esti la facultate)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut! Cambridge l-am luat inainte de bacalaureat... b2-ul si sincer iti spun ca, mi-a expirat acum ceva timp, trebuie sa dai iar 120 de euro, iar examen pentru a certifica aptitudinile. Ielts este mai usor precum cambdrige, de ce spun asta, pentru ca iti da sa compari ceva, este putin mai simplu.
Cambridge daca vrei sa-l iei inainte de bac te ajuta la competente, ti le echivaleaza daca vrei si tu asta.