| Hehehahah a întrebat:

Salut. Explicit, cum scapi daca pici între sinele de la metrou? Cazi de pe peron. Cum te poti salva? Am auzit că toate șinele au curent în ele. Am văzut că ar fi și un loc între peron și șine unde poți intra... Dar nu știu și nu am văzut niciodată acel loc. Unde este mai exact? Îmi poate spune cineva f exact? Sunt foarte interesat și vreau să știu

6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Metroul, ca și trenul este înalt.
Dacă, accidental, cazi de pe peron, metroul vine, o poziție de siguranță, este pe mijlocul ecartamentului, cu capul în jos, între suporții șinelor, nemișcat.
Inclusiv picioarele lipite de sol, iar labele culcate. Mâinile lipite de corp și nici o mișcare până la oprirea garniturii.
Spațiu există doar în tunel, între garnitură și pereți.

| dannyel86 a răspuns:

Sinele nu curenteaza.
Din cate spun specialistii, sub peron ar trebui sa fie o zona de siguranta in care cel care a cazut accidental pe sine sa se poata adopsti cand garnitura se apropie de statie si viata persoanei este pusa in pericol.

| Zuzu1991 a răspuns:

Mori
sau urlii dupa ajutor
altfel trebuie sa fii atlet ca sa te ridici singur

| LittlePoppy a răspuns:

Ciudata intrebare. Sper ca nu ai idei prostesti sa incerci un astfel de exercitiu.

| RealKing01 a răspuns:

Nu te mai gandi la d'astea, gandește-te la lucruri frumoase. Vrei sa te iei dupa Satana? Dacă stai cu frică la asta o sa visezi la noapte. happy

| Anonimm30 a răspuns:

Nu cazi, doar daca te impinge cineva fix cand vine metroul...