| BadeaJeka a întrebat:

funda!
Urgent! Dati-mi niste exemple de scenete,jocuri distractive, etc, pentru balul bobocilor! Va rog!

Răspuns Câştigător
| allexboss0 a răspuns:

Pai uite aici cateva:
1. Pui concurenti sa traga heliu in ei si li se face vocea subtire rau si apoi sa ii puneti sa vorbeasca laughing asta a fost si la balul nostru
2.Concursul cu merele, puneti mere in ceva unde este apa, apoi ei trebuie sa le ia fara sa foloseasca mainile
3. dans
sper ca te-am ajutat cat de cat. funda?

1 răspuns:
| Aeri a răspuns:

Bună!
Ca scenete poți să faci ceva de Caragiale, sau niște pamfleturi (dacă aveți imaginație puteți să le creați și voi). De exemplu, noi am avut niște parodii după Scrisoarea a 3-a, Mama lui Ștefan cel Mare sau Miorița...
Uite aici un model: http://azati.idle.ro/......r-scolare/ (o poți scurta).