| Anonim420420 a întrebat:

Imi poate recomanda cineva un link de unde sa cumpăr o carte sau un memorator ceva sa cuprindă toata materia de clasa 9-12 la matematica M2 tehnologic?
O carte care sa fie frumos explicata, cu formule, etc. Sa fie toata materia 9-12

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu sa existe asa ceva.

| CatalinB11 a răspuns:

O carte care sa cuprinda toata materia claselor 9-12 intr-un mod comprehensibil, nu stiu sa existe. Desi, nu este o idee rea deloc. Ce te pot sfatui insa, este sa cumperi cartea aferenta fiecarui an scolar si sa le iei pe rand, cu rabdare. Matematica nu este o materie pe care sa o poti pacali si inca continua sa faca ravagii in randul elevilor laughing daca nu este tratata cu seriozitate. Pune-te pe treaba, trage tare iar munca o sa iti fie rasplatita. Mult succes!

| Merry17 a răspuns:

Hei, dacă ai nevoie, iti pot explica unele chestii pe care nu le intelegi intr-un mod mai logic ca sa fie usor de retinut! Profesorii nostri ne predau formule si atat, dar nu si rationamentul din spate...