| dnk10 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste carti (materiale) folositoare pentru disciplinele Istorie si Geografie, in vederea pregatirii examenului de Bacalaureat (2013)?
Eu unul ma gandesc la sinteze, teste, indrumari... eventual la Geografie niste harti cu reteaua hidrografica, cu unitatile administrativ-teritoriale, cu unitatile de relief(Romania+Europa).
Va rog sa nu imi postati doar niste link`uri luate de pe goagăl, fara sa aveti habar de continutul materialelor respective.
Thanks!

p.s.
De preferat ar fi sa-mi recomandati niste carti al caror continut sa indeplineasca cerintele enuntate mai sus.

Răspuns Câştigător
| celmaiepicusername a răspuns:

Cel mai bun mod de a proceda este sa-ti intrebi profii, sau sa mergi singur la librarie si sa te documentezi. Orice carte este mai buna decat ce gasesti pe internet. (in cazul asta)

3 răspunsuri:
| dnk10 explică:

Si ceva carti totusi? am gasit destule pe site-urile de specialitate insa nu stiu care sa o comand.