| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Imi puteti spune ce inseama stilul de caz? la limba romana?
Multumesc mult.

3 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Pai,i se zice "Studiu de caz". Primesti o tema ce influenteaza literatura romana, sau ii apartine si faci o prezentare.
O sa fiti pe grupe, si veti putea face secenete, prezentari pe video-proiector etc.
http://www.youtube.com/watch?v=OGaCvXx6nKE
Acolo ai "Dimensiunea religioasa a existentei" ce se face pe a 11-a.Eu am avut pe a a11-a parca..despre perioada pasoptista si lit. romana.
Succes
PS:Am luat 10;)

| quintron a răspuns:

Deci ...Stilul de conducere al managerului - studiu de caz

| justsara a răspuns:

Studiul de caz presupune sa faci lucrare amanuntita legata de o anumita tema. Pentru asta ai nevoie de o anumita bibliografie pe care o citesti si iti faci o parere legata de tema (ideea) pe care o ai de analizat. La fel ca toate lucrarile trebuie sa contina: introducere, cuprins, incheiere.Ca de exemplu studiu de caz: Latinitatea limbii romane, in cazul asta pleci de la primele teorii care atesta ca limba romana are sau nu fond latin, te vei folosi de bibliografie ca sa demonstrezi asta si finalul consta in rezultatul analizei tale, in cazul asta daca are sau nu caracter latin. Sper ca ai inteles. Bafta!