| elena_2091 a întrebat:

imi puteti spune de ce este cunoscuta franta multumesc

Răspuns Câştigător
| Ambassaderåd a răspuns:

Salut! pai. ar fi Muzeul Luvru. Turnul Eifel. Napoleon. sarutul frantuzesc. alea Shanz Elize. mai e un rau ce strabate franta. nu-mi aduc aminte numele lui. si in legatura cu cele de mai sus nu stiu cum se scriu in franceza -CORECT! mii de scuze.

4 răspunsuri:
| crystynel23 a răspuns:

Cel mai mult ea este cunoscuta in toata lumea, deoarece, in sec. xix franceza era o limba cum e engleza in tarile nostre... dar joaca si un rol important in istoria popoarelor ( spre. ex. napoleon a unificat Italia ) si rolul in primul razboi mondial... funda?

| ioana1704 a răspuns:

Pentru vinuri, dupa branzeturi, parisul, sarutul frantuzesc

| solumaam a răspuns:

Pentru ca este franta laughing
Este cunoscuta pentru istoria ei, pentru politica ei, pentru cultura ei pentru...

| cipailina a răspuns:

Franta este cunoscuta mai ales pentru minunatul Turn Eiffel.