| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi puteti spune si mie licee din Bucuresti cu medii intre 8.10 si 8.90?

Răspuns Câştigător
| BoOoMbOnik a răspuns:

In sectorul 6, Cartierul Militari sunt doua licee foarte bune care au media aceasta : Tudor Vladimirescu ( teoretic) si Costin C. Kiritescu ( colegiu economic). Eu am fost in Kiritescu si iti pot garanta ca e un liceu foarte bun, care se implica in multe proiecte, pe langa orele propriu zise. Chiar iti recomand acest liceu. Are doua profiluri : Economic si Turism. Amandoua sunt foarte folositoare pe mai departe, adica ai si facultate pe care poti sa o urmezi dupa ce ai facut acest liceu ( Economic- ASE, Turism-Universitate).

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi lista de la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/alege-liceu-pas-2?county_id=10&page=2

Vezi şi "Broşura admiterii 2014" de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Toate cele bune.

| Ma2tei a răspuns:

Liceul Teoretic „Grigore Moisil" (8, 64);
Colegiul National ''Spiru Haret"
(8, 61);
Colegiul National „Cantemir Voda"
(8, 55);
Colegiul National „Ion Creanga"
(8, 54);
Liceul Teologic Adventist „Stefan Demetrescu"
(8, 43);
Colegiul economic „Virgil Madgearu"
(8, 53);
Sper ca am fost de ajutor happy