| jackelender a întrebat:

Imi puteti spune, va rog:
1. Ce este globul geografic fizic?
si
2. Ce este globul geografic politic?
Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

Globul geografic fizic infatiseaza relieful, hidrografia, vegetatia, pe cand cel politic ilustreaza doar tarile si capitalele!

2 răspunsuri:
| Melymonade a răspuns:

Globul geografic fizic este când poți să "simți" apele, munți,. cu degetul. Adică in reliefwinking

| YuukiDream a răspuns:

Pe globul geografic fizic se vad formele de relief, apele, marile (si posibil si conturul tarilor). Cea politica e alba si are doar conturul tarilor si denumirea tarilor (+orase).