| diana13_5132 a întrebat:

In toamna (13.sept.2010)trec in clasa a VIII-a si am inteles ca noi nu vom face clasa a IX-a in gimnaziu doar clasele a V-a. Dar cum va fi admiterea in liceu la noi, vom dateza numai la matesi romana, vom mai da din istorie/geografie, vom da teza dintr-o limba straina(engleza/franceza/germana)?
Sunt destul de strasata...

Răspuns Câştigător
| pitikaaa a răspuns:

Da, este adevarat doar clasele a V- a mai fac clasa a IX-a in gimnaziu.Vei da teze din matematica, romana si istorie sau geografie.Nu se da teza din limba straina numai la bacalaureat.
Succes si nu mai fii stresata ca nu ai de ce!:X

4 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

Ba o vei face MONSTER doar ca la liceu. Iar cei care sunt acum pe clasa a V-a vor face clasa a IX-a in gimnaziu.

| DUTCH a răspuns:

Omule, si eu trec. big grin adica nu vom mai face clasa a IX-a? big grin

| iuliaa_1458 a răspuns:

Buna! Si eu trec tot a VIII-a anul asta big grin Nu vom face a IX-a la gimnaziu si la admitere vom da la romana, matematica si in caz ca te duci pe bilingv dai si la engleza, germana sau franceza [ depinde pe ce vrei sa dai ]. La istorie si geografie vom da teza la clasa cu profesorii nostri.

| diana13_5132 explică:

Mersi mult...Succes bobocilor si celor care trec in a VIII-a :*