| anonim_4396 a întrebat:

Salut, în urma repartizării de către Inspectoratul Judeţean am fost repartizat la ce liceu mi-am dorit.Dar când trebuie să îmi depun dosarul de înscriere?

2 răspunsuri:
| Umeiko a răspuns:

Ar trebui să fi primit un fel de pliant în care să menţioneze asta. Nu pot să-ţi spun exact, cel mai bine ar fi să mergi la secretariatul liceului sau al şcolii generale(e deschis şi pe perioada verii) şi să întrebi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu acum te-ai "TREZIT"? =))

Dar eu ce ţi-am EXPLICAT în 14 Iulie 2015?
http://www.tpu.ro/......it-un-cod/

TREBUIA să te înscrii în perioada 16 iulie-24 iulie 2015, aşa cum EXPLICAM acolo!
Dacă nu ai făcut-o, atunci ai rămas NEÎNSCRIS la liceu, iar repartizarea din prima etapă s-a ANULAT :(

În această situaţie, deoarece NU te-ai înscris nici la a 2-a Etapă de repartizare computerizată ( care a avut loc deja ), va trebui să te înscrii în a 3-a Etapă de repartizare computerizată!

"3-4 septembrie 2015 = Repartizarea absolvenţilor clasei a VIII-a care nu au participat la nici o repartizare sau nu au fost repartizaţi în etapele anterioare, care nu s-au înscris în perioada prevăzută de metodologie sau care şi-au încheiat situaţia şcolară ulterior etapelor anterioare" - SURSA = Anexa nr. 1 la ordinul MEN nr. 4432/ 29.08. 2014 de la linkul :
http://www.isjbraila.ro/......u_2015.pdf

Toate cele bune!