| robby007 a întrebat:

In vara asta vreau sa ma transfer la alta scoala. Sunt in clasa a VII - a si am ramas corigent. Intrebarea e : Pot sa ma transfer la alta scoala daca am ramas corgient? Daca da, o sa mai trebuiasca sa dau corijarea sau ceva?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te poti transfera in toamna dupa ce promovezi corigenta in scoala in care te gasesti acum. Daca nu vei promova corigenta, te poti transfera la noua scoala in clasa a saptea (adica poti repeta clasa in noua scoala). Nu te poti transfera in situatia de corigent.

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu scapi de corigenta orice ar fi, deci te poti transfera numai daca vei da corigenta, o vei lua cu minim 5(atat iti trebuie) si apoi faci cerere de transfer.IN general, nu-ti face griji, corigentele se iau daca inveti macar jumate din ce trebuie..nu se pre a lasa repetenti mai ales ca tu esti a 8-a.Dar trebuie sa inveti macar putin.Succes.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă rămâi corigent/ă ( pe vară - deci, media anuală la vreo materie este sub 5 ), atunci TREBUIE să promovezi ( ÎNTÂI ) examenul de corigenţă!

ÎNTÂI se susţine examenul de corigenţă, apoi vei putea încerca să te transferi!
Vezi perioadele în care se dau corigenţele în Planificarea de la linkul :
http://www.isjneamt.ro/fisiere/comunicari/management/Nr._5308_-_2015.pdf

Toate cele bune.

| KamaSutra a răspuns:

Trebuie sa dai corigenta, daca o iei te poti transfera

| dandana2015 a răspuns:

Trebuie sa dai corijenta si daca o iei te poti transfera

| xunshu a răspuns:

Nu poti sa te transferi daca ai ramas corigent, ia corigenta si dupa te transferi.