| Departure a întrebat:

Joi am teza la mate iar eu sunt cam varza... Ma poate ajuta cineva cu o metoda de invatare mai usoara sau ceva?

1 răspuns:
| PhoebeK a răspuns:

Hey, eu tot joi o am. DEci, fi putin atent. Poti invata in mai multe feluri depinde cum poti tu. am sa-ti dau cateva metode:
1.Invata mecanic fiecare exercitie(nu e foarte eficienta)
2. Invata partea de teorie si formulele apoi fa cate un exercitiu ca sa prinzi cum sta treaba.
3. Uita-te pe youtobe la tutoriale
4.Rescrie informatiile si exemplele de mai multe ori. Sper ca te.am ajutat big grin si BAFTA!