| Alex77777777777777777777u a întrebat:

Salut!
La ce liceu mi-ati recomanda sa ma transfer la Mate Info în Oradea? Nu Gojdu

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile scolare se realizeaza NUMAI la inceput de an scolar si numai dupa ce ai sustinut examenele de diferenta.
O alta conditie obligatorie si eliminatorie este: sa ai media de intrare la liceu MAI MARE sau egala cu a ultimului intrat la acel liceu.
Acestea sunt conditiile impuse de Ministerul Educatiei si invatamantului.

| isemilia a răspuns:

Https://www.admitereliceu.ro/....../20/page/1

Ia de aici ca noi nu stim ce medie ai si nici nu ai specificat. Din cate am observat pe site nu apar si specializarile cu intensiv informatica (sunt trecute ca mate-info simplu in general). Daca este MI intensiv informatica as zice sa mergi acolo, dar in rest nu pot recomanda nimic. Eminescu pare o alegere buna, desi Gojdu era cel mai ok.