| Kleb a întrebat:

La ce materii se da bacul la electrica? Sunt pe specializarea electrician auto! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Mate m2 tehnic ( usoara), Limba si literatura Romana ( profil real) scris, fizica ( 9-10 sau 11-12). Engleza, limba romana si atestatu ala oral

| Kleb explică (pentru alex495):

Cineva mi-a zis ca la electrica se face matematica la fel ca la mate info(incep sa cred ca si-a batut joc de mine)...Si apropo, nu am de ales alte materii in afara de fizica?

| F3d0x a răspuns (pentru Kleb):

Nu,nu se face mate ca la mate-info.Vei da din M2 tehnologic(Putin mai usor decat m2 stiinte ale naturii).Iar daca nu iti place fizica, potu da din biologie sau chimie.

| Kleb explică (pentru F3d0x):

Am inteles, mersi frumos :* Ma cam speriasem, am venit pe profilul asta ca iubesc masinile...Dar eu neffind un geniu al matematicii si in generala avand un profesor indiferent...

| alex495 a răspuns (pentru Kleb):

Decat fizica poti da la electrica. Esti la fel ca aia de la constructii, mecanica, transporturi etc. Daca voiai si bio sau chimie trebuia sa fi la protectia mediului. E cea mai joasa" varianta daca vrei neaparat bio sau chimie.