| tamtamtam a întrebat:

Salut
La facultatea de drept din Craiova,la fara taxa, se intra pe baza de examen? Daca da din ce se da examenul?
Dar la facultatea de economie?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Istoria nu mai este de mult timp materie de admitere la drept. Numai la Universitatea Bucuresti se da admitere la 2 materii: gramatica si economie. Acum, daca pe tine te intereseaza doar Craiova, am sa iti traduc ce zic aia pe site: daca vrei la buget (fara taxa) dai examen grila la gramatica. Am vazut si grilele si comparativ cu cele de la Bucuresti, sunt floare la ureche. Daca vrei sa nu dai examen, te poti inscrie doar pe locurile cu taxa, pe baza de dosar. La economie, la fel, ar trebui sa te uiti pe site, ca admiterea difera in functie de domeniu.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-urile oficiale ale facultatilor respective, la Admiterea 2013 si afli tot ce te intereseaza din cea mai sigura si completa sursa.
Daca nu a fost inca afisata Admiterea 2013 te poti uita pe Admiterea 2012, cam asa o sa fie si in acest an.

| tamtamtam explică:

M-am uitat si m-am incurcat ca dracu.Acolo am vazut ca e examen la romana dar am inteles ca ar fi si la istorie or acolo nu se pomeneste nimic de istorie

| tamtamtam explică:

Merci mult pentru raspuns. Faza e urmatoarea : si eu am vazut chestiile alea la romana si nu par grele presupunand ca am o saptamana sa ma pregatesc in prealabil (in cl a 8-a le faceam fara sa clipesc acu e mai greu ) dar cineva mi-a zis ca s-ar da si istoria.

| tamtamtam explică (pentru tamtamtam):

De unde si intrebarea *

| tamtamtam explică:

Http://drept.ucv.ro/Adm/AdmitereIulie2012/istorie/Istorie.pdf
eu ce ar trebui sa inteleg din asta? Ca se da la istorie?