| Hellboy96 a întrebat:

Luna viitoare vreau sa dau testul acela de engleză care se da atunci când vrei sa intri la filologie. Eu acum sunt clasa a 8-a.

Întrebarea mea ar fi dacă este greu testul acela si cam ce întrebări se primesc la proba orala?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista test de bilingv si trebuie sa ai peste 6 ca sa il iei. Mie mi s-a parut usor cand am dat (anul trecut) la proba orala am avut un text destul de simplut si trebuia sa raspund la niste intrebari. Nu am inteles prea bine subiectul dar am improvizat, bafta e usor happy :*

1 răspuns:
| zurick a răspuns:

Nu există test pentru a intra la filologie, există în schimb test de bilingv, iar modele de subiecte gasesti pe net.