| TriXeE a întrebat:

Vreau si eu pareri: sunt clasa a 8-a si la liceu as vrea profilul bilingv engleza si peste 2 saptamani dam testul ala cu care intram la acest profil. Si vreau sa stiu cat de greu este testul ala am inteles ca este proba scris si proba orala.

4 răspunsuri:
| Irena97 a răspuns:

Intotdeauna sunt mai multi candidati la engleza decat la alte limbi, de aceea e si o selectie mai stricta. O sa ai o proba orala in care sa spui cateva cuvinte despre tine si una scrisa, de obicei un soi de compunere mica pe o anumita tema. Daca esti la scoala de 8 macar ( pe bune), il iei fara probleme.

| TriXeE explică (pentru Irena97):

Mersi pentru raspuns, am intrat la acest profil

| Irena97 a răspuns (pentru TriXeE):

Bafta! N-am fost atenta la data intrebarii tale, abia acum o vad. Dar de-abia de ieri sunt pe TPU...

| TriXeE explică (pentru Irena97):

Nu-i nimic, stai linistita