| LCY17BR a întrebat:

Salut m-ar interesa si pe mine mai multe informatii despre competentele pentru bacacaureat,stiu ca prezenta este oblegatorie dar nu stiu daca se poate pica, de exemplu dau la franceza si nuprea stiu cine stie ce.Se poate pica?

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Daca Bac-ul a ramas la fel ca acum 2 ani atunci nu te poate pica, iar diplomele oricum nu sunt recunoscuta niciunde. Prezenta e obligatorie pentru a putea participa la probele scrise. La romana e foarte usor, daca stii sa citesti iei minim, la limbile straine e ceva mai greu, cel putin in anul meu au fost niste subiecte absurde si tampite, dar profii au fost ok, iar la tic e floare la ureche. Bafta!

| GăbiţaG a răspuns:

De picat se poate nu e imposibil, dar in general profesori (la competente orale) nu pica, te trece da cu calificativ minim.nu cred ca trebuie sa iti faci probleme dar nu ar strica sa incerci sa raspunzi macar putin ca sa vada ca te straduiesti happy